Podsumowanie "Otyliady 2018" w krytej pływalni "Wodny Raj"

Aktualności » Podsumowanie "Otyliady 2018" w krytej pływalni "Wodny Raj"

 

W nocy z 10 na 11 marca 2018 r., na 41 pływalniach w całej Polsce uczestnicy OTYLIADY przepłynęli łącznie 14 589 440 m. W tej najbardziej masowej imprezie pływackiej w Polsce wzięło udział 1853 uczestników.

 

Otyliada’2018 w „Wodnym Raju” w Pawłowicach rozpoczęła się o godz. 18.00 w sobotę, a zakończyła o 4.20 nad ranem w niedzielę. Wzięło w niej udział 70 uczestników, którzy łącznie przepłynęli ponad 276 km.


I miejsce zdobyła Zuzanna Grzywok, która przepłynęła dystans 13350 m.

Zdobywca II miejsca Marcin Parot przepłynął 13300 m. Z kolei Adam Rodziewicz pokonał dystans 12600 m. Tym samym uplasował się na III miejscu.


Wszyscy startujący w maratonie otrzymali specjalne certyfikaty oraz pamiątkowe medale. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika.

Najmłodszą uczestniczką była dziesięcioletnia Małgorzata Gorgosz, a najmłodszym uczestnikiem siedmioletni Szymon Milanowski. Organizator przygotował dla nich dyplomy oraz maskotki-foczki Otylki.

Najstarszym uczestnikiem był pan Wiesław Konieczny z Pawłowic. Został on nagrodzony dyplomem oraz medalem dla „Najstarszego uczestnika”, który zawisł na szyi pana Wiesława już po raz drugi w historii „Otyliady”.


Przez cały czas trwania imprezy wszystkim uczestniczącym dopisywało pozytywne nastawienie, a gorąca atmosfera, która towarzyszyła imprezie zachęcała wszystkich, zarówno starszych jak i młodszych do sportowej rywalizacji.


Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w V Ogólnopolskim Maratonie Pływackim OTYLIADA’2018 oraz liczymy na Waszą obecność w przyszłym roku! 


 


Więcej zdjęć