O krok od Mistrzostw Świata

Archiwum » O krok od Mistrzostw Świata

W dniach 22 - 25 marca w Warszawie odbyły się po raz szósty Mistrzostwa Polski Par Mieszanych, których zwycięzcy będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Oestersund (Szwecja) w drugiej połowie kwietnia.
W zawodach tych, wśród 18 zespołów z całej Polski, uczestniczyli również zawodnicy naszego  gminnego klubu curlingowego - KS "Warszowice", w składzie Ewa Nogły i Konrad Stych oraz Damian Herman z warszawską koleżanką Karoliną Florek. Ta druga para, warto przypomnieć, że broniła tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku. W ogóle nasz mieszkaniec jest bez wątpienia najbardziej utytułowanym zawodnikiem w tej konkurencji - na pięć edycji, które się wcześniej odbyły - za każdym razem Damian Herman stawał na podium, w tym trzy razy na jego najwyższym stopniu.
W tych mistrzostwach jednakże bohaterami stała się nasza młodsza para. Ewa i Konrad w fazie grupowej pokonali pary z Krakowa i Łodzi, jak również swoich starszych klubowych kolegów. Następnie w ćwierćfinale nasi zawodnicy pokonali parę Rybicka/ Dzikowski z Łodzi 6:3, w półfinale warszawską parę Chmarra/ Białas 7:5 by w finale ponownie spotkać się z łódzką parą Staszczyk/ Grzelka. Po bardzo dobrym początku i wyniku 4:2 przyszły niestety gorsze momenty gry. Po pięciu endach widniał wynik 5:5. Emocje towarzyszyły spotkaniu do końca. Niestety, ostatecznie łódzka para wygrała kolejnego enda za dwa punkty i całe spotkanie 7:5. Niewiele brakowało aby to Ewa Nogły i Konrad Stych wygrali cały turniej i reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata. Warto dodać, że w tym samym czasie i miejscu odbędą się również Mistrzostwa Świata 50+ na których to Polskę reprezentować będzie drużyna KS Warszowice "Old Curlers".

Na zdjęciach : Ewa Nogły i Korad Stych

Info i foto: KS "Warszowice"