Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Archiwum » Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

Po rozgrywkach dziewcząt, w Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 2014, które rozgrywane były od 19 grudnia do 20 grudnia na pawłowickim torze curlingowym - w sobotę, 21 grudnia, przyszedł czas na rozgrywki chłopców.

 

Nasze drużyny dostały się do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w połowie lutego w Gliwicach!

Przypominamy, że w całym turnieju spotkało się po 6 drużyn dziewcząt i chłopców by wyłonić spośród siebie po 4 finalistów, którzy zagrają w Gliwicach.

 

Jak wyglądały rozgrywki chłopców? W grupie A występowali zawodnicy drużyny KS Warszowice 1 w składzie Radek Pisarek, Adam Pauszek i Krzysztof Świątek. Po porannym remisie z CCC Warszawa 2m i wygranej 6:1 z AZS Gliwice, chłopcy czekali na wynik meczu drużyny warszawskiej z Gliwicami.

 

Dzięki temu, że Warszawiacy wygrali mniejszą ilością endów ze swoimi rywalami, to nasi chłopcy mogli cieszyć się już z awansu do finałów z pierwszego miejsca.

Przyszła kolej na naszą młodszą drużynę w składzie: Łukasz Radajewski, Olek Kolano i Łukasz Pacura. Ci sprawili jeszcze większą niespodziankę. Najpierw wygrali z POS Łódź 6:3, a w meczu wieczoru sprawili nam ogromną radość wygrywając z CCC Warszawa 1m 9:5.

 

Warto dodać, że w warszawskim zespole znajdowało się dwóch aktualnych reprezentantów Polski, jadących początkiem stycznia do Lohji na Eliminacje do Mistrzostw Świata Juniorów.

 

W ten oto sposób obydwie nasze drużyny ukończyły zawody na pierwszych miejscach w swoich grupach i spokojnie mogły czekać na rozwój wydarzeń.

 

Niedzielne baraże wyłoniły kolejnych finalistów, którymi zostały drużyny CCC Warszawa 2m. Oraz AZS Gliwice.

 

Trenerzy curlingu zapraszają młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych do zapisywania się do gminnego Klubu Sportowego Warszowice, w którym można nauczyć się tej interesującej dyscypliny sportu.