Co rok to krok...

Archiwum » Co rok to krok...

W dniach od 8 do 12 kwietnia odbywały się w Warszawie Finały Mistrzostw Polski Mężczyzn i Kobiet w curlingu. Naszą gminę i powiat reprezentowała tam drużyna KS "Juniorzy" Warszowice.

Nazwa "Juniorzy" nie bierze się znikąd, ponieważ większość zespołu złożona jest właśnie z osób w wieku juniorskim. Adam Pauszek, Krzysztof Świątek i Radek Pisarek wspomagani zawodnikami nieco bardziej doświadczonymi w osobach Jacka Rokity i Damiana Hermana. Ten ostatni będący jednocześnie trenerem nie tylko naszych gminnych drużyn. Nasi chłopcy gdy zaczęli grać ze sobą dwa lata temu zdobyli w mistrzostwach Polski czwarte miejsce. W tamtym roku sięgnęli po brąz.

 

Ten rok zaowocował srebrem. Po zwycięstwach nad ŚKC "Marlex" w dogrywce, a następnie dosyć łatwymi wygranymi z Gdańskim Klubem Curlingowym oraz Sopockim CC nasz zespół zmierzył się w półfinale z aktualnymi mistrzami Polski: Sopot Curling Team.

Była to niejako powtórka z zeszłego roku kiedy to obydwie drużyny również grały ze sobą o wejście do finałowej dwójki. Tym razem to jednak "Juniorzy" po emocjonującej grze z wynikiem 9:5 przeszli dalej. W finałach spotkali się ponownie ze swymi kolegami z grupy - ŚKC "Marlex". Tym razem jednak poszczęściło się Katowiczanom, którzy wygrali z naszymi curlerami 5:3.

 

Srebro jednak cieszy, a przy takiej progresji wyników w przyszłym roku może być tylko... ;)

 

Damian Herman

KS Warszowice

 

Na zdjęciach - Jacek Rokita wypuszczający kamień "Srebrna" drużyna KS Warszowice - od lewej: Jacek Rokita, Radosław Pisarek, Krzysztof Świątek, Adam Pauszek, Damian Herman Zdjęcia wykonał: M. Stych